ПРО КОМПАНІЮ ПОСЛУГИ НОВИНИ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК КОНТАКТИ
 


 
Голосування
 
Як Ви оцінюєте нашу роботу?
дуже погано!
погано!
добре!
відмінно!
CMR

Міжнародна автодорожня товарно-транспортна накладна типової форми CMR
 

Застосування накладної типової форми CMR у міжнародних перевезеннях ґрунтується на Конвенції КДПВ. Положення Конвенції КДПВ застосовуються до будь-якого договору дорожнього перевезення вантажів, що передбачає винагороду, з використанням транспортних засобів, у разі якщо місце навантаження вантажу і місце доставлення вантажу, зазначені в контракті, знаходяться на території двох різних країн, з яких принаймні одна є учасницею Конвенції КДПВ.

Відповідно до вимог глави III Конвенції КДПВ накладна CMR складається у трьох оригіналах, підписаних відправником та перевізником:

перший примірник накладної передається відправнику;

другий – супроводжує вантаж;

третій – залишається у перевізника.

Згідно з нормами Конвенції КДПВ у тому випадку, коли належний до перевезення вантаж має бути навантажено на різні автомобілі або ж коли йдеться про різного роду вантажі чи про різні партії вантажів, відправник або перевізник має право вимагати складання такої кількості накладних, яка відповідає кількості автомобілів, що використовуються, кількості належних до перевезення різних вантажів або партій вантажів.

Відправник зобов'язаний до початку перевезення долучити до накладної або надати в розпорядження перевізника необхідні документи. Перевірка правильності та повноти цих документів не входить до обов'язків перевізника.

Накладна CMR має містити такі відомості (п. 1 ст. 6 Конвенції КДПВ):

місце і дату її складання;

ім'я та адресу відправника;

ім'я та адресу транспортного агента;

місце і дату прийняття вантажу до перевезення та місце його доставлення;

ім'я та адресу одержувача;

прийняте позначення характеру вантажу і тип його упаковки та, у разі перевезення небезпечних вантажів, їх загальноприйняте позначення;

кількість вантажних місць, їх особливу розмітку і номери;

вагу вантажу брутто або виражену в інших одиницях виміру кількість вантажу;

пов'язані з перевезенням витрати (вартість перевезення, додаткові витрати, мито і митні збори, а також інші витрати з моменту укладення договору до здавання вантажу);

інструкції, необхідні для проходження митного контролю, та інші;

вказівку, що перевезення незалежно від будь-якого застереження провадиться згідно з вимогами, установленими цією Конвенцією.

У разі потреби накладна повинна також містити такі дані (п. 2 ст. 6 Конвенції КДПВ):

заборону перевантаження вантажу;

витрати, які відправник приймає на свій рахунок;

суму накладеного на вантаж платежу, що підлягає відшкодуванню при здаванні вантажу;

заявлену вартість вантажу та суму додаткової цінності його при доставленні;

інструкцію відправника перевізнику щодо страхування вантажу;

додатковий термін виконання перевезення;

перелік документів, переданих перевізнику.

Договірні сторони можуть внести до накладної будь-яку іншу вказівку, яку буде визнано ними необхідною.

Відправник несе відповідальність за всі витрати перевезення та збитки, заподіяні йому внаслідок неточності або недостатності:

відомостей, наведених у підпунктах «b», «d», «e», «f», «g», «h», «j» пункту 1 статті 6;

даних, наведених у пункті 2 статті 6;

усіх інших вказівок чи інструкцій, що даються відправником при складанні накладної.

Під час прийняття вантажу перевізник зобов'язаний перевірити:

a) точність записів, зроблених у накладній щодо кількості вантажних місць, а також їх маркування та розмірів;

b) зовнішній стан вантажу та його упаковки.

Якщо перевізник не має можливості перевірити правильність записів щодо кількості вантажних місць, їх маркування та розмірів, він має вписати до накладної обґрунтовані застереження, а також обґрунтувати всі зроблені ним застереження стосовно зовнішнього стану вантажу та його упаковки. Відправник має право вимагати перевірки перевізником ваги брутто або його кількості, вираженої в інших одиницях виміру. Він може також вимагати перевірки вмісту вантажних місць. Перевізник може вимагати відшкодування витрат, пов'язаних із перевіркою. Результати перевірок вносяться до накладної.

Відправник має право розпоряджатися вантажем, зокрема, вимагати від перевізника припинення перевезення, зміни місця, передбаченого для доставлення вантажу або доставлення вантажу не тому одержувачу, якого зазначено в накладній. Відправник втрачає право розпоряджатися вантажем з того моменту, коли другий примірник накладної передано одержувачу. Із цього моменту перевізник має керуватися вказівками одержувача вантажу. Однак право розпорядження вантажем може належати одержувачу і з моменту складання накладної, якщо в накладній відправником зроблено такого роду вказівку.

Крім того, варто зауважити, що накладна CMR, якщо не доведено протилежне, має силу договору стосовно його умов та задоволення прийняття вантажу перевізником, оскільки графи 22 і 23 містять реквізити «Підпис і штамп відправника» та «Підпис і штамп перевізника».

 

 
Новини
 
2019-02-20 17:18:21
АТБУ: Результаты 7-го Международного семинара «Особенности транзитных грузоперевозок через территорию Украины, стран ЕС, ЕАЭС»
2019-01-31 12:00:51
АТБУ: Международный семинар «Особенности транзитных грузоперевозок через территорию Украины, стран ЕС, ЕАЭС» 14.02.2019, Кишинев
2019-01-29 16:31:41
АМБУ: 24 січня 2019 року відбувся семінар «Порядок декларування транспортних засобів, що ввозяться громадянами-резидентами»
 
Курс валют НБУ
 
USD0 UAH
EUR0 UAH
RUB0 UAH
© 2002 - 2018 Митний брокер ТОВ "Брокер-Сервіс"
      Вхід до корпоративної пошти