ПРО КОМПАНІЮ ПОСЛУГИ НОВИНИ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК КОНТАКТИ
 


 
Голосування
 
Ваші критерії вибору митного брокера?
Ціна
Оперативність
Якість
Репутація
FOB

Франко борт (... назва порту відвантаження)

Термін «Франко борт» означає, що продавець виконала поставку, коли товар перейшов через поручні судна в названому порту відвантаження. Це означає, що із цього моменту всі видатки й ризики втрати або ушкодження товару повинен нести покупець. За умовами терміна FOB на продавця покладає обов'язок по митному очищенню товару для експорту. Даний термін може застосовуватися тільки під час перевезення товару морським або внутрішнім водним транспортом. Якщо сторони не збираються поставити товар через поручні судна, варто застосовувати термін FCA.

ОБОВ'ЯЗКУ ПРОДАВЦЯ ОБОВ'ЯЗКУ ПОКУПЦЯ

А.1. ПОСТАВКА ТОВАРУ ВІДПОВІДНО ДО ДОГОВОРУ

B.1. ОПЛАТА ЦІНИ

Продавець зобов'язаний відповідно до договору купівлі-продажу надати покупцеві товар, комерційний рахунок-фактуру або еквівалентне йому електронне повідомлення, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть знадобитися за умовами договору купівлі-продажу.

Покупець зобов'язаний сплатити передбачену договором купівлі-продажу ціну товару.

А.2. ЛІЦЕНЗІЇ, СВІДОЦТВА Й ФОРМАЛЬНОСТІ

B.2. ЛІЦЕНЗІЇ, СВІДОЦТВА Й ФОРМАЛЬНОСТІ

Продавець зобов'язаний за свій рахунок і на свій ризик одержати будь-яку експортну ліцензію або інше офіційне свідоцтво, а також виконати, якщо це буде потрібно (див. Введення п.14), всі митні формальності, необхідні для експорту товару.

Покупець зобов'язаний за свій рахунок і на свій ризик одержати будь-яку імпортну ліцензію або інше офіційне свідоцтво, а також виконати, якщо це буде потрібно (див. Введення п.14), всі митні формальності, необхідні для імпорту товару, а також, при необхідності, для його транзитного перевезення через треті країни.

А.3. ДОГОВОРИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ Й СТРАХУВАННЯ

B.3. ДОГОВОРИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ Й СТРАХУВАННЯ

а) Договір перевезення
Немає зобов'язань (див. Введення п.10).
б) Договір страхування
Немає зобов'язань (див. Введення п.10).

а) Договір перевезення
Покупець зобов'язаний за свій рахунок укласти договір перевезення товару від названого порту відвантаження.
б) Договір страхування
Немає зобов'язань (див. Введення п.10).

А.4. ПОСТАВКА

B.4. ПРИЙНЯТТЯ ПОСТАВКИ

Продавець зобов'язаний занурити товар на борт судна, зазначеного покупцем, у погоджену дату або в межах застереженого строку в названому порту відвантаження відповідно до звичаїв порту.

Покупець зобов'язаний прийняти поставку товару, коли вона здійснена у відповідності зі статтею А.4.

А.5. ПЕРЕХІД РИЗИКІВ

B.5. ПЕРЕХІД РИЗИКІВ

Продавець зобов'язаний з урахуванням застережень статті Б.5. нести всі ризики втрати або ушкодження товару до моменту переходу товару через поручні судна в названому порту відвантаження.

Покупець зобов'язаний нести всі ризики втрати або ушкодження товару— з моменту переходу товару через поручні судна в зазначеному порту відвантаження, і-и— з погодженої дати або із закінчення погодженого строку для поставки, які виникають або при невиконанні їм обов'язку дати повідомлення у відповідності зі статтею Б.7., або у випадку, якщо призначене їм судно не змогло прибути вчасно, або не могло прийняти товар вчасно або припинило прийняття вантажу до настання встановленого у відповідності зі статтею Б.7. часу. Умовою, однак, є належна відповідність товару договору. Це значить, що товар повинен бути належним чином ідентифікований, тобто виразно відособлений або іншим способом позначений як товар, що є предметом даного договору.

А.6. РОЗПОДІЛ ВИДАТКІВ

B.6. РОЗПОДІЛ ВИДАТКІВ

Продавець зобов'язаний з урахуванням застережень статті Б.6.:— мати всі витрати, пов'язані з товаром, до моменту переходу товару через поручні судна в призначеному порту відвантаження у відповідності зі статтею А.4.і-и— оплатити, якщо це буде потрібно (див. Введення п.10), всі видатки, пов'язані з виконанням митних формальностей для експорту, як і інші мита, податки та інші збори, що підлягають оплаті при експорті товару.

Покупець зобов'язаний— мати всі витрати, пов'язані з товаром, з моменту переходу товару через поручні судна в названому порту відвантаження й-и— нести всі додаткові видатки, що виникли або внаслідок того, що зазначене їм судно не змогло прибути вчасно, або не могло прийняти товар вчасно, або припинило прийняття вантажу до настання встановленої у відповідності зі статтею Б.7. дати, або ж внаслідок невиконання їм обов'язку дати належне повідомлення у відповідності зі статтею Б.7. Умовою, однак, є належна відповідність товару договору. Це значить, що товар повинен бути належним чином ідентифікований, тобто виразно відособлений або іншим способом позначений як товар, що є предметом даного договору, і-и— оплатити, якщо це буде потрібно (див. Введення п.14), всі мита, податки й інші збори, а також видатки на виконання митних формальностей, що підлягають оплаті при імпорті товару, і, якщо буде потреба, для його транзитного перевезення через треті країни.

А.7. ПОВІДОМЛЕННЯ ПОКУПЦЕВІ

B.7. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРОДАВЦЕВІ

Продавець зобов'язаний сповістити покупця достатнім образом про те, що товар поставлений у відповідності зі статтею А.4.

Покупець зобов'язаний сповістити продавця достатнім образом про назву судна, місці навантаження й часу відвантаження.

А.8. ДОКАЗУ ДОСТАВКИ, ТРАНСПОРТНІ ДОКУМЕНТИ АБО ЕКВІВАЛЕНТНІ ЕЛЕКТРОННІ ПОВІДОМЛЕННЯ

B.8. ДОКАЗУ ДОСТАВКИ, ТРАНСПОРТНІ ДОКУМЕНТИ АБО ЕКВІВАЛЕНТНІ ЕЛЕКТРОННІ ПОВІДОМЛЕННЯ

Продавець зобов'язаний надати покупцеві за свій рахунок як доказ поставки товару звичайні транспортні документи у відповідності зі статтею А.4.У випадку, якщо такий доказ, згаданий вище, не є транспортним документом, продавець зобов'язаний зробити покупцеві на його прохання, за його рахунок і на його ризик усіляке сприяння в одержанні транспортного документа для укладання договору перевезення (наприклад, оборотного коносамента, необоротній морській накладній, доказу про перевезення внутрішнім водним транспортом, або накладній змішаного перевезення).У випадку, якщо продавець і покупець домовилися про використання коштів електронного зв'язку, згадані вище документи можуть бути замінені еквівалентними електронними повідомленнями (EDI).

Покупець зобов'язаний прийняти докази поставки у відповідності зі статтею А.8.

А.9. ПЕРЕВІРКА - УПАКУВАННЯ - МАРКУВАННЯ

B.9. ІНСПЕКЦІЯ ТОВАРУ

Продавець зобов'язаний мати втрати, пов'язані з перевіркою товару (наприклад, перевіркою якості, розмірів, ваги, кількості), необхідної для поставки товару у відповідності зі статтею А.4. Продавець зобов'язаний за свій рахунок оплатити видатки, пов'язані з упакуванням, необхідної для перевезення товару (за винятком випадків, коли в даній галузі торгівлі прийнято звичайно відправляти обумовлені контрактом товар без упакування). Останнє здійснюється в тій мері, у який обставини, що ставляться до транспортування (наприклад, способи перевезення, місце призначення), були відомі продавцеві до укладання договору купівлі-продажу. Упакування повинна бути маркірована належним чином.

Покупець зобов'язаний мати втрати, пов'язані з будь-яким предвантажним оглядом товару, за винятком випадків, коли такий огляд потрібно владою країни експорту.

А.10. ІНШІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

B.10. ІНШІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

Продавець зобов'язаний на прохання покупця зробити останньому за його рахунок і на його ризик повне сприяння в одержанні будь-яких документів або еквівалентних їм електронних повідомлень (крім названих у статті А.8.), видаваних або використовуваних у країні відправлення й/або в країні походження товару, які можуть знадобитися покупцеві для імпорту товару або, якщо буде потреба, для його транзитного перевезення через треті країни. Продавець зобов'язаний забезпечити покупця на його вимогу всією інформацією, необхідної для здійснення страхування.

Покупець зобов'язаний мати всі витрати й оплачувати збори, пов'язані з одержанням документів або еквівалентних їм електронних повідомлень, як це передбачено в статті А.10., а також відшкодувати видатки продавця, понесені останнім внаслідок надання їм допомоги покупцеві.

 

 _____________________________________________________________________________________________

Повернутись до змісту Інкотермс 2000

 
Новини
 
2019-02-20 17:18:21
АТБУ: Результаты 7-го Международного семинара «Особенности транзитных грузоперевозок через территорию Украины, стран ЕС, ЕАЭС»
2019-01-31 12:00:51
АТБУ: Международный семинар «Особенности транзитных грузоперевозок через территорию Украины, стран ЕС, ЕАЭС» 14.02.2019, Кишинев
2019-01-29 16:31:41
АМБУ: 24 січня 2019 року відбувся семінар «Порядок декларування транспортних засобів, що ввозяться громадянами-резидентами»
 
Курс валют НБУ
 
USD0 UAH
EUR0 UAH
RUB0 UAH
© 2002 - 2018 Митний брокер ТОВ "Брокер-Сервіс"
      Вхід до корпоративної пошти